Будуємо теплі стіни з Porotherm

Серед широкого розмаїття будівельних матеріалів високу довіру проектувальників і забудовників завоювали великоформатні поризовані керамічні блоки Porotherm компанії Wienerberger. Віковий досвід знаного концерну в Україні розповсюджує дочірнє підприємство «Вінербергер». Про переваги порівняно нового, але перспективного стінового матеріалу розповідає представник ТОВ «Вінербергер» в Україні

– Чому все більше вітчизняних забудовників обирають саме поризовані керамблоки, адже ще кілька років тому в Україні це був маловідомий продукт?

– Чи не найголовніший критерій, за яким встановлюються вимоги до сучасного будівництва, – це бажання жити в безпечному та комфортному середовищі. Кожен забудовник прагне спорудити теплий та затишний дім, максимально заощадивши кошти не лише на будівництві, а й на експлуатації. Багато українців подорожують Європою, бачать чудові будинки, споруджені за сучасними технологіями та мають можливість будувати їх для себе в Україні.

У всьому світі будівлі з керамічної цегли високо цінуються, адже вони «дихають». Комфортний мікроклі-мат у таких будинках зберігається навіть через 100 років. Керамічні блоки Porotherm як удосконалений аналог цегли прекрасно зарекомендували себе в провідних країнах Європи. Це особливо підтверджує міжнародний конкурс кращих зразків сучасної архі-тектури Brick Award.

– Які особливості поризованої кераміки?

– Блоки Porotherm – матеріал для відповідальних забудовників – виготовляються лише з природної сировини – глини, а тому не містять жодних шкідливих домішок. У глину додають подрібнену деревну тир-су, яка, вигоряючи, утворює пори. Порожнистість виробів складає по-над 50%. Завдяки такій поризова-ній структурі та особливій формі внутрішніх перегородок такі блоки мають високі теплоізоляційні характеристики: одношарова стіна завтовшки 44 см із Porotherm відпові-дає стіні 2,5 м зі звичайної цегли. Навіть без додаткового утеплення вони забезпечують відповідність вітчизняним ДБН (R=3,33). Спочатку стіни з поризованої кераміки вбирають у себе тепло, а потім поступово його віддають. Завдяки такій високій тепловій інерції в будинках прохолодно влітку та тепло взимку, а це значно мінімізує енерговитрати.

Після випалювання та сушіння готові вироби набувають міцності М100, що дає змогу використовувати їх для спорудження несучих стін будинків заввишки понад п’ять повер-хів. Окрім того, розміри одного блоку дорівнюють розмірам 10–15 цеглин, а тому відчутною є ще одна перевага – полегшення будівництва та скорочення темпів уведення об’єкта в експлуатацію. Будувати з блоками Porotherm утричі швидше, а відтак і дешевше. За вагою кладка з блоків майже удвічі легша від звичайної цегляної, що дає змогу забудовникам заощаджувати кошти на влаштуванні масивного фундаменту, а спеціальне пазогребневе з’єднання – на розчині, який використовується лише в горизонтальних швах.

– Зважаючи на перспективність поризованих керамблоків, їх виробництво поширюється. В чому основна перевага продукції Wienerberger?

– Концерн Wienerberger – світовий лідер, який упродовж двох століть гарантує стабільну якість своєї продукції. Керамічні блоки Porotherm та клінкерна цегла Terca виготовляються на 221 заводі в Європі, США та Індії. Загалом за рік компанія виробляє близько 6 млрд. умовної цегли.

Окрім того, фахівці концерну постійно вдосконалюють продукцію відповідно до сучасних потреб, опановують і впроваджують у практику інноваційні технології. Такими новітніми рішеннями, зокрема, є системи швидкого укладання шліфованих блоків, які мають високу точність вертикального розміру: Porotherm Profi (на мінеральний клей) та Porotherm DRYFIX (на поліуретановий клей). Порівняно зі звичайними розчинами ці технології дають змогу значно скоротити час, необхідний для мурування. Найкращим підтвердженням довіри є тисячі будинків у багатьох країнах Європи, які щорічно споруджуються з керамічних блоків Wienerberger.

– Чи потрібні спеціальні навички для грамотного укладання керамічних блоків Porotherm?

– Стіни, як і фундамент, – основа будинку, які потім неможливо замінити. Тому будь-яка помилка під час улаштування стінових матеріалів може дорого обійтися під час експлуатації будинку в цілому. Всі необхідні консультації та інструкції, які допомагають працювати з матеріалом, надають фахівці нашої компанії. Дистриб’ютори «Вінербергер» порадять досвідчених майстрів.