Технічна консультація

Керамічна черепиця Tondach - питання та відповіді

На що будівельник повинен звернути особливу увагу при виборі покрівлі?

Перш за все важливо відповісти на головне запитання: який дах мені потрібен - скатний або плоский? Хоча в даний час в тренді більш прямолінійні та спрощенні форми даху, та слід пам'ятати, що похилий дах наприклад з кутом нахилу від 13 градусів в наших регіонах виглядає природно. Іншими словами -  ця форма даху використовується протягом тривалого часу і дуже розповсюджена в Україні, можна стверджувати, що це єдина форма, яка завдяки своєму нахилу дає можливість відводити дощову воду, витримувати важкі навантаження снігу. Додаткові переваги це -  функціональність та довговічність.

Наскільки важливим є дах в повсякденному житті?

Практично у всіх сферах, які стосуються ефективності використання енергії, а також якості життя мешканців, добре підібраний дах сприяє досягненню оптимальних результатів. Слід, наприклад, мати на увазі, що до 30% енергії, може втрачатися через дах. Водночас, дах також повинен бути в змозі витримувати екстремальні погодні умови, наприклад бурю, град, сніг. Скатні покрівлі з керамічної черепиці Tondach мають козирі у всіх цих областях. Якщо Ви використовуєте відповідну ізоляцію та системні рішення, то з допомогою керамічної черепиці Tondach Ви досягаєте абсолютної герметичності з'єднань і проходів через покрівлю. Таким чином втрати енергії зводяться до мінімуму. Технічна конструкція з великоформатної керамічної черепиці  Tondach забезпечує оптимальний захист і безпеку від екстремальних погодних умов – від хуртовини і дощових злив та навіть від штормів.

Також сьогодні дуже важливими є фактор комфорту. Керамічна черепиця Tondach забезпечує тепловий захист влітку, що призводить до меншої температури на горищі. А також у сильний дощ або град, жителі відчувають себе більш комфортно під дахом з Tondach, оскільки шуму набагато менше, ніж під дахом інших форм та матеріалів.

В чому цінність даху з керамічної черепиці Tondach?

Вимоги, які пред'являються покрівельним матеріалам, неухильно зростають не тільки у нинішніх кліматичних умовах, але і з точки зору строку експлуатації, екології, енергоефективності та стилю.

Керамічна черепиця як покрівельний  матеріал, який історично сформований та роками перевірений будівельний матеріал, може задовольнити "нові" вимоги найкращим чином в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами.

З точки зору екології, перевагою керамічної черепиці є те, що справжня черепиця Tondach  виготовлена з землі, води, повітря і вогню та не містить ніяких хімічних домішків. Керамічна черепиця Tondach має європейський знак якості "Натур плюс".

"Натур плюс" є міжнародним символом якості будівництва, що дає учасникам будівництва орієнтацію в напрямку сталого розвитку. Продукція, що володіє цим знаком якості, характеризуються особливо високою якістю по відношенню до здоров'я, навколишнього середовища та функціональності.

Термін служби абсолютно натурального продукту керамічна черепиця" досягає за рахунок випалу при температурі більше 1000° С протягом більше 100 років. Функціональність включає не тільки зміну температури, а також простоту обслуговування і цілісність. Таким чином ідеальний дах з керамічною черепицею Tondach заощаджує до 20% річних витрат на енергію. Тому справжня керамічна черепиця також є оптимальним доповненням для низько енергетичних, пасивних та сучасних сонячних будинків.

Який термін експлуатації керамічної черепиці Tondach?

Керамічна черепиця  Tondach займає лідируючі позиції серед покрівельних матеріалів завдяки фактично підтвердженому терміну служби більше ста років. Керамічна черепиця Tondach не тільки міцна, але й економічна, оскільки вирішальним критерієм для оцінки матеріалу покрівлі є довговічність, а не вартість в момент придбання!!!

Справжня «економічність» матеріалу визначається тоді, коли забудовнику не доводиться витрачати додаткові кошти на різного типу ремонтні роботи. Це особливо стосується даху будинків, для яких конструкція і покриття є лише частиною витрат на будівництво.

Важливо те, що керамічна черепиця  Tondach є дешевшою в довгостроковій перспективі, тому що відновлення даху потрібне тільки через більш ніж 100 років, тому гарантія на Tondach надається строком на 33 роки для кожного продукту.

Які ознаки вказують на необхідність реставрації даху?

Як може неспеціаліст виявити необхідність реставрації?

Зовні: За допомогою бінокля можна помітити, чи послаблений покрівельний матеріал. Переконайтеся, чи не валяються на землі якісь частини будівельної конструкції або покрівельного матеріалу.

Всередині: При відсутності нижньої покрівлі можна побачити на горищі промені світла. Проконтролюйте наявність гнилої обрешітки або кроків, а також  мокрих плям на нижній стороні даху від дощу.

З нижньою покрівлею: У нижній частині звису даху можна побачити витікання води.

Яка вага покрівлі?

Керамічна черепиця  Tondach є ідеальним дахом.

Вага покрівлі: 265 кг, 295 кг, 335 кг на м² та більше - покрівельні конструкції повинні мати високу несучу здатність. Вага покрівлі є несуттєвою по відношенню до ваги снігу на даху в сурових зимових умовах (будь то це керамічна черепиця або інший матеріал), і тому при виборі покрівельного матеріалу його вага не відіграє значної ролі.

Керамічна черепиця  Tondach важить в середньому 42 кг/м ², але пропонує безпечні і переконливі переваги - від надійності і довговічності до гарного зовнішнього вигляду. Tondach для нашого ландшафту і нашого клімату є типовим і безпечним дахом, що було доведено протягом століть.

Яке навантаження повинен витримувати дах?  

Снігове навантаження на конструкцію даху складає найвищу частку

Для розрахунку снігового навантаження застосовуються норма ДБН В.1.2-2:2006. Ця норма надає керівництво з визначення величини снігового навантаження, яке буде використовуватися при проектуванні конструкцій будівель та інженерних споруд. Снігове навантаження диференціюється по регіонах і висоті.

Для яких теоретичних снігових навантажень конструкція даху повинна бути спроектована, визначається  в окремих розрахунках. Україна ділиться на шість снігових зон. Ці приклади показують, відповідно до яких значень снігового навантаження повинні бути спроектовані покрівельні конструкції, розташовані в різних містах.

Основне правило полягає в тому, що скатна покрівля має свої переваги! Чим крутіший кут покрівлі, тим менше навантаження снігу на дах.

Переваги скатного даху

Захист від вітру, шторму та дощу

Захисна функція скатних дахів від вітру і шторму рідко кому знайома. Причина в тому, що скатні дахи могли витримати досить сильні бурі за рахунок використання технологій, кращих покрівельних матеріалів та висококваліфікованих покрівельників.

Кожна маленька дитина, попросивши її, намалює інстинктивно скатний дах. Це показує зв'язок між нашою культурою та цією конструкцією. У нашій дощовій кліматичній зоні ця конструкція даху протягом століть доводила і досі забезпечує чудовий захист.

Для фахівців захист від дощу є результатом багатовікового досвіду. Атмосферні опади направляються з вище розташованої черепиці перекриваючої нижню черепицю, що у звичайних умовах  унеможливлює просочування води в конструкцію даху. Плоский дах повинен бути водонепроникним, тобто повністю закритий.

Безпека покрівлі від дощу багато в чому залежить від нахилу даху. Межа безпеки покрівельного матеріалу від дощ дає стандартний ухил покрівлі. Це не мається на увазі як нахил даху, який є "правилом", тобто "ідеал", якому необхідно слідувати. Швидше стандартний ухил покрівлі є найнижчою межею нахилу даху, при якому покриття даху на практиці доказало свою стійкість до проникнення дощової води. Це означає, що кожна покрівельного матеріал встановлюється конкретний стандартний ухил даху. Нахил даху завжди по можливості повинна бути вище, ніж встановлений стандартний нахил даху. Узагальнюючи, можна сказати,: чим крутіший нахил даху, тим більше захисту від попадання води.

Подальша добудова

Сьогодні дуже часто дахи в нових будівлях оздобленні та обладнанні всередині відразу. Тому що жити під дахом є не тільки популярним, але й економічно ефективним.

Але якщо відсутній необхідний капітал, то пізніше добудова може бути здійснена не без проблем. З метою зниження витрат на будівництво, можлива подальша добудова в новій будівлі повинна бути вже врахована, наприклад, як за рахунок установки стандартизованої теплоізоляції так і достатньої кількості мансардних вікон для хорошого освітлення житлового простору. Також слід планувати заздалегідь підводку трубопроводів наприклад для подачі та відводу води. Поради в цій справі знають досвідчені покрівельники і проектувальники.

Кондиціювання повітря

Оптимальна комфортна температура на горищі є одним з найбільш важливіших завдань. У спекотне літо повітря під дахом повинно бути приємно прохолодним і в холодну зиму навпаки приємно теплим. Тому під зовнішньою захищаючою від дощу покрівлею з керамічної черепиці встановлюється сучасна теплоізоляція. Така ізоляція пізніше також може бути професійно виконана досвідченими майстрами.

Мансардні вікна для освітлення

Передумовою для здорового і комфортного життя під дахом є належна вентиляція та освітлення сонячними променями. Скатна покрівля має багато переваг. Раніше темні горища з допомогою систематичного монтажу мансардних вікон для їх жителів пропонують зовсім нову якість життя.

На сьогоднішній день пропонується надзвичайно широкий вибір вікон різних комбінацій і розмірів. Ролети або жалюзі запобігають нагріву мансардних кімнат в жаркі і сонячні літні дні.

Вибір і розташування вікон має важливе значення для оптимального освітлення внутрішнього простору. Воно включає в себе безперешкодний вид на вулицю і підходящу висоту установки, яка дозволяє безпроблемне відкривання та догляд. Із зовні мансардні вікна повинні підкреслити дизайн і стиль даху і не порушувати архітектуру даху. Тут може буде корисним хороший проектувальник з порадою і допомогою. Слухові вікна є більш традиційні елементи освітлення покрівельних просторів. Вони виразно переривають покрівлю і сильніше впливають на зовнішній вигляд даху. Крім того вони дають даху особливу, вимогливу нотку і здається всередині затишним і домашнім. Установка мансардних вікон повинна здебільшого плануватися наперед для нових  будівель, тому що подальша реконструкція представляє собою великі будівельні втручання, які повинні бути схвалені будівельним адміністративним органом і відповідно це спричиняє високі матеріальні затрати.

Захист від шуму

Шумоізоляція поряд з теплоізоляцією та захистом від вологи є на першому місці серед будівельних заходів, що створюють хороший мікроклімат в приміщенні. Так як до комфорту належить також акустично спокійна атмосфера – не тільки зовні всередину, але і навпаки.

При звичайній добудові горища може бути досягнута відмінна звукоізоляція з невеликими затратами. Оптимальний захист від шуму тут досягається завдяки покрівельному матеріалу, але перш за все з допомогою належної внутрішньої обшивки.

Важливе значення для звукоізоляції поряд з вагою має перш за все герметичність з’єднань конструкції даху. Чим важча конструкція і чим менша кількість з’єднань, тим вищий рівень звукоізоляції.

У місцях з високим рівнем шуму, наприклад аеропорти, може бути досягнутий вищий рівень шумоізоляції завдяки зміцненню внутрішньої конструкції, наприклад з допомогою настилу товщиною 22-24 мм на верхній стороні стропил. Ще додає звукоізоляції відповідна внутрішня обшивка. Досвідчений покрівельник також порадить оптимальну звукоізоляцію.

Керамічні блоки Porotherm - питання та відповіді

На скільки дорожче будувати стіни з блоків POROTHERM в порівнянні з цеглою?

Стіни з блоків POROTHERM не дорожчі ніж цегляні, а навіть дешевше. Оскільки стіни з POROTHERM не вимагають утеплення, а стіни з цегли утеплюють обов'язково, то економія досягається на:            

- матеріалах для утеплення;           

- роботах по утепленню.

Окрім того, заощадити можна також на облаштуванні фундаментів, оскільки вага стін з POROTHERM більш ніж в 2 рази менше цегляних. Також слід враховувати, що терміни зведення стін з POROTHERM в 5 разів менше ніж цегляних з утепленням.

Керамічні блоки POROTHERM мають багато порожнеч і на вигляд дуже крихкі. Чи можна з них зводити стіни будинку, що несуть?

Велика кількість порожнин передбачена для значного збільшення теплоізолюючих властивостей блоку POROTHERM. Порожнистість виробів 50% і більше. При цьому блоки мають міцність на стискування 10 МПа. Це відповідає марці міцності М100. Що дозволяє зводити стіни з блоків POROTHERM вистою в декілька поверхів (до 5-7).

The old warehouse in Koria for fair use
The old warehouse in Koria for fair use
Керамічні блоки POROTHERM - новий матеріал. Чи будуть вони довговічні так само як, наприклад, цеглина?

Керамічні блоки POROTHERM є відносно новими будівельними виробами, але матеріал з якого вони виготовляються традиційний

Headoffice of Nuclear power organization, facade solution brick lintels
Headoffice of Nuclear power organization
© Wienerberger Finland
Чи можна спирати плити перекриття на стіну з блоків POROTHERM?  

Плити перекриттів опирати на стіни з блоків POROTHERM можна. При цьому передачу навантаження від плит перекриттів на стіни здійснюється через монолітний залізобетонний пояс, ширина якого має бути не менше 200 мм.

Як закріпити на стіні з блоків POROTHERM картину, дзеркало, навісні меблі або консоль для телевізора?

Для того, щоб закріпити на стіні з блоків POROTHERM що-небудь використовують всіляку кріпильну техніку. У просвердлений безударним способом отвір встановлюють дюбель і загвинчують гвинт. Залежно від навантаження застосовують різної довжини дюбелі і для дуже великих навантажень – хімічні анкери.

Чи потрібно утеплювати блоки POROTHERM? Яку товщину повинен мати утеплювач?

Керамічні блоки POROTHERM 38 P+W, POROTHERM 44 P+W, POROTHERM 50 P+W утеплювати не потрібно. Утепленню підлягають блоки POROTHERM 25 P+W і POROTHERM 30 P+W якщо вони використовуються в зовнішніх стінах. Товщину утеплювача не складно визначити розрахунком залежно від вимог для конкретної температурної зони України.

Чи можна використовувати збірні ж/б перемички при будівництві стін з керамічних блоків POROTHERM?

Так, можна. Перемички можуть бути як збірні, так і монолітної конструкції. У обох варіантах важливим є питання утеплення перемичок в зовнішніх стінах. Утеплення перемичок слід передбачати в площині установки віконних і дверних блоків.

Де в стіні з блоків POROTHERM буде точка роси?

Точка роси це температура при даній вологості і атмосферному тиску, при якій повітря досягає повного насичення водяною парою і подальше пониження температури приводить до конденсації вологи. У одношарових стінах з блоків POROTHERM такі умови (поєднання тиску, вологості і температури) не досягаються у тому числі і унаслідок його паропроникності.

Яка морозостійкість в блоків POROTHERM і скільки років прослужать блоки в кліматичних умовах України?

Блоки POROTHERM випробувані на 25 циклів об'ємного заморожування і відтавання, тобто мають марку F25 по морозостійкості. Граничне значення морозостійкості блоків не визначалося і воно більш ніж 25. Згідно СНіП II-22-81 "Кам'яні і армокам'яні конструкції" для будівель з передбачуваним терміном служби 100 років приймається марка по морозостійкості для матеріалів кладок зовнішніх стін не нижче F25.

Де знайти фахівців з кладки стін з блоків POROTHERM?

Фахівці з кладки блоків POROTHERM це кваліфіковані каменярі. Як інструктаж каменяреві досить буде ознайомитися з особливостями кладки, які викладені в інструкції. При покупці блоків інструкція додається.

Як, у разі потреби, різати блоки POROTHERM на будівельному майданчику?

При будівництві будинку невеликий відсоток блоків підлягає різанню. Різання виконують або, застосовуючи ручну електромеханічну пилу "Алігатор" або дискову станкову пилу з диском великого діаметру

Які будівельні розчини можна використовувати для кладки стін з блоків POROTHERM?

Для кладки стін з блоків POROTHERM застосовують як спеціальні т.з. "теплі" розчини, які продаються у вигляді готових сухих сумішей, так і звичайні розчини (цементні, цементно-вапняні), які готують на будівельному майданчику. Рухливість розчину для кладки має бути 7-8 см. Розмір заповнювача - фракція (пісок, відсів) до 3 мм.

Які штукатурки личать для стін з блоків POROTHERM?

Стіни з блоків POROTHERM необхідно обштукатурювати зовні і усередині. Для штукатурних розчинів можна використовувати: цементно-вапняні, вапняні, а також спеціальні легкі розчини на основі перліту. Для внутрішніх поверхонь можна застосовувати гіпсові і вапняно-гіпсові штукатурні розчини.